Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że tu jesteś!

Poważnie. Wiem, ile wspaniałych treści można znaleźć w sieci. Skoro poświęcasz swoją uwagę również mnie – to wielka rzecz.

Nazywam się Karolina Głowacka, jestem dziennikarką. Podcast Radio Naukowe to moje wymarzone miejsce w internecie, w którym wykorzystuję całe zdobyte profesjonalne doświadczenie.

Pracuję w mediach od ponad 10 lat, głównie na antenie TOK FM. To w tej redakcji zaczynałam jako speszona studentka pierwszego roku UW.

Niewiele później pojechałam zrobić reportaż o Wielkim Zderzaczu Hadronów pod Genewą. Wtedy jeszcze nie działał, mogłam bezpiecznie iść jego długimi korytarzami, ok. 100 metrów pod ziemią. Myślę, że to tam zapadła decyzja, że zawsze będę krążyć wokół tematów naukowych.

fot. Mikołaj Starzyński

Jestem współautorką trzech książek popularnonaukowych – jedna z nich, „Czy Wielki Wybuch był głośny?”, napisana wspólnie z prof. Jean-Pierrem Lasotą, otrzymała nagrodę Złotej Róży Festiwalu Nauki w Warszawie dla najlepszej książki popularnonaukowej 2017 roku.

Dla TVN Style poprowadziłam program z elementami nauki „Cała prawda”, moderuję debaty i dyskusje, pisuję teksty prasowe. W 2016 roku zostałam wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki. Jestem członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk. Pod koniec 2020 roku dołączyłam do grona organizatorek Kawiarni Naukowej Festiwalu Nauki

Przez kilka lat prowadziłam w TOK FM  program „Radiowa Akademia Nauk”. Teraz (od 02.01.2021) zapraszam na sobotnie i niedzielne „Poranki Radia TOK FM” (7:00-9:00), gdzie zajmuję się wszystkimi ważnymi społecznie tematami. 

Najwięcej nauki znajdziecie tu, w podcaście, ale na antenę też oczywiście ją przemycam. Dlaczego? Bo jest wspaniała! Do usłyszenia <3

Tu możesz mnie obserwować:

Gdzie możesz mnie znaleźć: