Złote, bo naukowe. Reguły odchudzania [E15]

Złote, bo naukowe. Reguły odchudzania [E15]

Jak schudnąć? Pytanie całoroczne, choć im bliżej wiosny, tym więcej będzie nagłówków w tym stylu. I artykulików, niestety bardzo różnej jakości, obiecujących „z całą pewnością” skuteczne metody. Nie lubię internetowego szumu informacjnego, dlatego w Radiu Naukowym porządkujemy te sprawy z jednym z najfajniejszych i najmądrzejszych dietetyków na polskiej scenie dietetycznej. To Damian Parol, doktor nauk medycznych i autor świetnego bloga damianparol.com.

Czytam go od dawna, bo Damian pisze na różne, często zmitologizowane kwestie, w sposób jasny i przede wszystkim oparty na źródłach naukowych. Zresztą, sami usłyszycie w podcaście, że facet wie co mówi.

Rozmawiamy nie tylko o tym, jak schudnąć, ale i to tym, jak ustalić czy już odchudzania (dla zdrowia) potrzebujemy.

Dla zachęty kilka ciekawostek:

1/ Nasza waga zależy również od temperamentu! Różnice w ilości spalanych kalorii zależą od tego czy raczej się wiercimy, czy siedzimy spokojnie. Czy gestykulujemy mocno czy oszczędnie. Różnice w skrajnych przypadkach dochodzą do 2000 kcal

2/ Chipsy da się wmontować do racjonalnej diety

3/ Same warzywa i owoce racjonalną dietą nie są

Interesujące, prawda?

To odcinek, który w dużym stopniu opiera się na pytaniach od Was, drogie Słuchaczki i Słuchacze Radia Naukowego. Pisaliście je pod postem na facebooku – były inspirujące i celne. Dziękuję!

Przygotowanie każdego odcinka to wiele godzin pracy. Jeśli podobał Wam się ten podcast, chcecie, żeby Radio Naukowe się rozwijało – możecie mnie wesprzeć w serwisie Patronite. Dzięki!

Obrazek ilustracyjny: Steve Buissinne z Pixabay